Relationships

ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי

כולנו חווים תקופות של קושי בחיים, בין אם זה ברובד האישי או הזוגי. אני מאמינה שכל אחד מאיתנו זקוק לתמיכה במסע האישי או הזוגי, ולכן אני כאן. אני מלווה אנשים וזוגות שחוו משבר ורוצים לצאת ממנו, שחשוב להם לשפר את התקשורת ו/או להחזיר את הקרבה והאינטימיות לזוגיות.

מה המומחיות שלי

אז אני מניחה שרובנו נסכים שזוגיות טובה היא דבר נפלא שאנחנו כמהים לחוות אותה.

כולנו זקוקים לשייכות וקרבה. אנחנו רוצים לתת ולקבל אהבה. זו הדרך שלנו לחוות ביטחון ושייכות, זה המקום שממנו אנחנו גדלים וצומחים, יוצרים שותפות בריאה וחווים תחושות של אושר…

וכמו בכל דבר בחיים שלנו, כדי שנוכל להשיג את כל הטוב הזה, זה דורש מאיתנו להיות מחוייבים, להתכוונן ולהשקיע אנרגיה ולמידה כדי ליצור לעצמנו מערכת יחסים שעובדת.

עם זאת, כל אדם שחווה זוגיות בשלב כלשהו בחייו, יודע שזוגיות זה מרחב מאתגר… שלצד העונג והביטחון שזוגיות מאפשרת לנו, זה גם מקום שיוצר המון טריגרים, קשיים, חיכוכים…

אני מניחה שמי שחיים בזוגיות רבת שנים כבר פגשו את השחיקה, את הקצרים בתקשורת ואת התסכול שמתלווה לכך, בעיקר אם הם לא למדו לנהל את הקשר ואת התקשורת ולייצר הבנה וקרבה, מה שגורם במקרים רבים, למצב שהקשיים האלה מובילים לקושי שהולך ומתעצם ומוביל לסגירה של הלב, מרחק ואפילו ייאוש.

ייעוץ זוגי הוא תהליך שיכול לעזור לך לייצר תקשורת חדשה, הבנה עמוקה, שיתוף פעולה וקרבה מחודשת.

אני ממליצה כמובן ליצור מרחב זוגי קבוע שעוזר לתחזק את מערכת היחסים ואף לשדרג אותה, אבל לצערי הרב, המון אנשים מגיעים לייעוץ זוגי כשהם כבר נמצאים ממש על הקצה וכמובן עמוק בתוך המשבר, מה שדורש מהם לעשות מאמצים כדי ללמוד איך לדבר אחרת, ואיך להתנהל אחרת כדי לשמור על הקשר.

במהלך השנים עזרתי לאנשים רבים במצבי חיים שונים כמו ירידה באינטימיות ובתשוקה, פערים בתשוקה, קשיים בהבנה ובתקשורת, פערים בדעות ובהעדפות, ואפילו במצבי משבר אמון או בגידה. כשבני הזוג כבר מגיעים לסיטואציה כזו, מאוד מומלץ לפנות לצד שלישי (יועץ זוגי) שיעזור לשנות את הדפוסים הזוגיים והאישיים שכבר לא עובדים, לייצר תקשורת חדשה ולרענן את הזוגיות.

 באופן אישי אני מאוד מאמינה  שכדי ליצור זוגיות טובה ומעצימה, שני בני הזוג צריכים להתעורר לדפוסים, לשנות אותם ובאופן כללי לעבוד על ההתפתחות האישית שלהם. זו הסיבה שאני שמה דגש על חופש ביטוי לכל אחד מבני הזוג, הן במהלך הייעוץ והן מחוצה לו.

אני מאמינה שמרחב והתפתחות אישית של כל אחד מבני הזוג יכולים להזין את הזוגיות ומתוך המקום הזה יכולה להגיע גם הבנה עמוקה יותר וחיבור.

מתי כדאי לפנות לייעוץ זוגי?

רצוי מאוד לפנות לייעוץ זוגי כבר בתחילת קשר. כשאתם מרגישים שזה קשר שאתם רוצים להשקיע בו. זה השלב הכי טוב לייצר מה שאני קוראת לו "ריקוד זוגי" מיטיב. אבל כמובן גם מאוד מומלץ לחפש ייעוץ זוגי כשקשה… כשהקשר לא ממלא אתכם, או גרוע מכך, כשהזוגיות מרוקנת אתכם ומקשה עליכם לנהל חיים שלווים ונעימים.

זוגות רבים מתקשים לצאת בכוחות עצמם מההתנהלות המוכרת, מהוויכוחים שחוזרים על עצמם שוב ושוב, מה"לופים" האינסופיים המתישים. הסיבה לכך נעוצה בזה שמאוד לא פשוט לצאת מדפוסים, ועל אחת כמה וכמה, מורכב עוד יותר לצאת מדפוסים זוגיים.

אם הגעתם למצב שבו יש לכם חוויה של קושי ותקיעות, שאתם חוזרים על אותן שיחות שוב ושוב ללא תכלית וללא תוחלת, שהתעייפתם מהמצב, זה הזמן לבקש עזרה מקצועית כי הרבה פעמים כשלא נכנסים לתהליך של שינוי, התוצאה היא פרידה או חיים משותפים של ניתוק, ריחוק וסבל.

לפעמים שואלים אותי – כמה זמן ייקח ליצור את השינוי?

חשוב להבין, שתהליך של ייעוץ זוגי תלוי בכם ומאיזה מקום אתם מגיעים. לא תמיד התהליך הוא ארוך, ולפעמים הוא עשוי לקחת כמה חודשים. במהלך הייעוץ אתם תתחילו להבין איפה בדיוק טמון הקושי שלכם ומה אפשר לעשות כדי לייצר שינוי. אתם תתפלאו להיווכח שכשמבינים כמה דברים פשוטים, השינוי מתחיל לקרות הרבה יותר מהר מכפי שאנשים מדמיינים (שוב תלוי באיזה מצב הם נמצאים ומה מקור הקושי).

האם חייבים לבוא יחד לייעוץ זוגי?

תתפלאו, אבל התשובה היא לא. אני עבדתי עם לא מעט אנשים שהגיעו לפגישות אישיות שאפשרו לו להתמקד בעצמו ובדפוסי ההתנהגות שלו. זה לא נדיר שאני עובדת רק עם אחד מבני הזוג, כי כשאחד מכם משתנה, זה בהכרח משנה את ה"ריקוד הזוגי" וכמובן מאפשר צמיחה אישית וזוגית כאחד.

מטרת הייעוץ בסופו של דבר לעזור לאחד מכם או לשניכם להגיע לרמת מודעות גבוהה יותר בנוגע לתהליכים ולדינמיקה ביניכם, כי כשאנחנו יכולים לראות בבהירות איפה המוקד של הקושי, אנחנו גם מצליחים להבין ולראות גם את עצמנו וגם את האחר ומשם הדרך לשינוי מתקצרת. וכמו שאתם בוודאי מתארים לעצמכם, זוגיות שבה אנחנו מייצרים הכרות עמוקה יותר שבה כל אחד מהצדדים לוקח אחריות על עצמו ועל הדפוסים שלו, אנחנו גם יכולים הרבה יותר מהר להגיע להבנה, קרבה, שיתוף פעולה ואפילו אינטימיות מחודשת.

לסיום רוצה לומר שברור שזה לא מציאותי לצפות שתהיה זרימה מושלמת או התאמה מלאה בין בני זוג. אין שני אנשים שחושבים ומתנהגים בדיוק אותו דבר, כל אדם הוא עולם ומלואו יחיד ומיוחד וכששניים באים במגע נוצרת מורכבות ספציפית שצריך לטפל בה… הייעוץ הזוגי יכול לעזור להתמודד עם המורכבות של חיים לצד אדם שונה על כל המשתמע מכך. ללמוד את המורכבות של בן הזוג וללמוד גם לקבל אותו עם כל המינוסים והפלוסים ואולי אולי… אפילו לאהוב את זה…

אז כל מה שנותר לי הוא לאחל לכם הוא שתצאו לדרך הזו ושבסופה תמצאו את כל מה שקיוויתם לו.

Join Me

יותר מ-10,000 חברים בוחרים לקבל ממני למייל כלים ורעיונות שנותנים השראה לחיים של חיבור, חופש ושלווה פנימית.

רוצה לקבל למייל שלך סדרת טיפים מעולים לניהול תקשורת בין אישית ומערכות יחסים?

אני מזמינה אותך להירשם כאן בטופס ולקבל את סדרת הטיפים מעולם התקשורת המקרבת וגם חומרי העשרה בנושאים של מודעות, הגשמה אישית, מערכות יחסים ויצירת חופש פנימי.

Learn & Grow

מגוון התכנים שמחכים לך כאן

'שיעורים לחיים'

איך להתמודד עם עלבונות וכעסים, איך להיות בביטוי עצמי מלא בלי לפחד, איך להגשים את עצמי, איך לשמור על המרקם המשפחתי וליצור קרבה והרמוניה ואיך להתמודד עם ביטויים של אלימות. 

ב'שיעורים לחיים' תוכלו להאזין לשיחות שלי עם מורים, אנשי מקצוע ותלמידים שלי לאורך השנים על נושאים רבים ומגוונים שעוסקים באתגרי חיים ובכמיהות הלב שלנו שכולנו מכירים באופן כזה או אחר. מוזמנים להיכנס וליהנות משפע התכנים שמחכים לכם.

חומרי העשרה

כאן תמצאו שפע של חומרים בחינם או בתשלום שיעזרו לכם להתחבר לעצמכם ולאחרים. הדרכות שונות בנושאי שיפור מערכות יחסים וזוגיות, תקשורת מקרבת, התפתחות אישית, הגשמה NLP, מדיטציות ודמיון מודרך ועוד… 

אני מזמינה אתכם ליהנות מכל מה שיש לי להציע ולעשות עוד צעד בהתפתחות האישית שלכם וביצירת החיים שהייתם רוצים לחיות בכל תחום. בעבודה, בזוגיות, בהגשמה שלכם…

מפה נומרולוגית

רובנו בזמנים של קושי נוטים לחפש תשובות. משהו שישפוך לנו אור על מה שקורה לנו. למה אנחנו תקועים? מה מתאים לנו לעשות בחיים, למה אין לנו זוגיות? והאם זה זמן טוב להיכנס לזוגיות? איך לקרוא לתינוק/ת שהגיע/ה לעולם? 

מפגש עם המפה הנומרולוגית שלכם יכולה לשפוך לכם אור על נושאים אלה ועוד רבים אחרים… אם אתם מחפשים בהירות ותשובות – מוזמנים להכיר את המפה הנומרולוגית שלכם. 

Gifts From The Heart

בינתיים, שמחה להעניק לך טעימה מהחומרים שלי
על מערכות יחסים והתפתחות אישית

תקשורת מקרבת - מפגש מבוא

שמחה לתת לך את הגישה לשיעור המבוא לקורס הדגל שלי – 'להתחבר באמת' (יסודות התקשורת המקרבת).

השיעור ייתן לך הצצה לעולם הנפלא של התקשורת המקרבת, וכלי מאוד משמעותי לניהול יעיל של התקשורת שלך ומערכות היחסים שלך.

לצפייה בשיעור לחצ.י על התמונה.

גלילה לראש העמוד